Sağlıkta Şiddet Paneli

Ev / Etkinlikler / Sağlıkta Şiddet Paneli

Sağlıkta Şiddet Paneli

Tarafından
Içinde Etkinlikler
Marmara Üniversitesi Sağlık Yönetimi Kulübü’nün gerçekleştirdiği Sağlıkta Şiddet Paneli’ ne HAYAD’ıTemsilen  HAYAD  Genel Sekreteri  Av.Ümit  Erdem konuşmacı olarak katıldı. Panel Marmara Üniv. Sağ. Bil. Fak.  Konferans  Salonu’nda 9.03.2017 tarihinde  gerçekleştirildi.
Panel’in  diğer konuşmacıları Üsküdar Üniv. Sağ. Bil. Fak. Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur ve BahçeşehirÜniv. Tıp Tarihi ve Etik Ana bilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr.KadircanKeskinbora’ydı.
Oturumunun ilk konuşmacısı olan Prof. Dr. Haydar Sur, konuşmasında sağlık  alanındaki şiddetin sadece sağlık alanında değerlendirilmesinin  sağlıkta şiddetle mücadele konusunda yeterli olmayacağını,toplumun her alanındaki şiddetin göz önünde bulundurulması ve bu çerçevede çözüm aranmasıgerektiğinibelirtti.  Ayrıca Prof. Dr. Haydar Sur, sağlıkta ihtiyaç analizlerinin yapılmasının ve bu analizlerin kullanılmasının sağlıkta şiddetle mücadelede taşıdığı öneme vurgu yaptı. Bu yönde akademik çalışmalara da ihtiyaç duyulduğunu belirten Prof. Haydar Sur, bazen sunulan hizmetler ile hastaların ihtiyaçların birbirini karşılamamasının yarattığı gerilime de dikkat çekti.
Panel’in ikinci konuşmacısı  Prf.DrKadircanKeskinbora ise sağlıkta şiddetin önlenmesi konusunda özellikle medyanın ve sağlık eğitiminin  önemine vurgu yaptı. Medyanın bazı haber ve yayınlarının yarattığı olumsuz etkiye de dikkat çeken Keskinbora konu ile ilgili olumlu örneklere de konuşmasında yer verdi.
Son konuşmacı HAYAD Genel Sekreteri  Av.Ümit Erdem Sağlıkta  Şiddetle karşılaşılması durumunda sağlık personelinin başvuracağı hukuki yollar hakkında  bilgi verdi.
Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğrencilerinin ve Öğretim Üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği oturum öğrencilerin ve öğretim üyelerinin katkılarının dinlenmesi  ve sorularının yanıtlanması ile son buldu.
Son Mesajlar

Bir Yorum Yaz

Yazmaya başlayın ve aramak için Enter tuşuna basın.

gizlilik